טיפולי שיננית ילדים

טיפול אצל שיננית ילדים יכול לפתור בעיות רבות!

ביקורים קבועים אצל שיננית ילדים יקנו לילד שלכם הרגלים טובים ובריאים שיסייעו לו בשמירה על היגיינת הפה, כאשר ההרגלים הללו יכולים להוריד באופן דרסטי את הסיכוי שלו לזיהומים, לעששת ולחורים בשיניים. למעשה, ביקורים קבועים ושגרתיים אצל רופא השיניים והשיננית חיוניים לילדים לא פחות מאשר למבוגרים.

אם תיקחו את ילדכם לשיננית ילדים בכל חצי שנה לניקוי שיניים יסודי ולבדיקה של מצב הפה, תבטיחו לעצמכם שהשיניים הטרומיות שלו יישארו בריאות ומטופחות עד שינשרו באופן טבעי ויוחלפו בשיניים הקבועות. ככלל, שמירה על היגיינת הפה של ילדכם יכולה לחסוך לכם כהורים הרבה מאוד כסף ולילדכם כאבים מיותרים.

שיננית לילדים מרפאתנו מתמחה בכך!

בריאות הפה והשיניים של ילדכם חשובה לנו באופן אישי ולכן אצלנו תקבלו טיפול שיננית לילדים ומגוון טיפולי שיניים נוספים הנעשים על ידי מומחה בצורה האיכותית והטובה ביותר האפשרית. אנו עושים שימוש בציוד מתקדם, בטכנולוגיות חדשניות ובחומרים באיכות הגבוהה מכיוון שאלה מאפשרים לנו לספק עבורכם ועבור ילדכם את הטיפול הטוב יותר שתוכלו לקבל. 

נוסף על כך, מרפאת השיניים שלנו מתמחה בטיפול בילדים. כבר שנים שאנו מסייעים להורים ולילדיהם לשמור שגרה נכונה של היגיינת פה בריא ועל שיניים יפות ואסטטיות. ילדים שונים ממבוגרים בהרבה דברים וזה מתבטא גם בגישה של רופא השיניים או של השיננית כשזה נוגע לטיפול בהם. חשוב שלשיננית תהיה גישה לילדים, חשוב שהיא תדע להרגיע אותם במידת הצורך ושתטפל בהם בעדינות עד כמה שניתן בכדי למנוע כאבים או חוסר נעימות. החוויה שאותה עובר הילד אצל שיננית הילדים תלך אתו לאורך כל חייו.

אם ילדכם יחווה את הטיפול אצל השיננית כנעים וחיובי, הוא ישמח לחבור אליכם ולהגיע אליה אחת לחצי שנה כנדרש. האופן שבו ילדכם חווה את הטיפול אצל השיננית יקבע עד כמה הוא יהיה מוכן בעתיד להגיע למרפאת השיניים לטפל בשיניו ולדאוג לניקיון שלהן ולכן על שיננית הילדים לדעת להיות עדינה, רחמנייה, רכה ומיומנת מאוד במתן טיפול בשיניים לילדים.

טיפול שיניים בסביבה תומכת וידידותית לילדים

אחת המטרות החשובות לנו ביותר היא שילדכם ירגיש הכי בנוח שאפשר במרפאה. ידוע שלרופאי שיניים ולשינניות ילדים ישנו מוניטין לא חיובי במיוחד ומשום כך, חשוב לנו שהחוויה של ילדכם תהיה אחרת. אנו משקיעים רבות על מנת ליצור אווירה נעימה וסביבה תומכת שתשאיר את ילדכם בתחושה טובה. אנו רואים חשיבות רבה בכך שהטיפול יעבור כחוויה חיובית. באפן זה, לא רק שילדכם לא יפתח חששות עתידיים מרופא השיניים או כל סוג של חרדה דנטאלית אלה הוא אפילו יצליח ליהנות מהטיפול ויסכים לחזור עליו שוב ושוב.

מבחינתנו, ככל שנצליח ליצור בזמן הטיפול חוויה נעימה וחיובית יותר לילד כך גדל הסיכוי שהוא ישמור על הרגלים דנטאליים בריאים והרגלים אלה הם קריטיים במיוחד למהלך חייו.

הביקור הראשון אצל רופא השיניים

מומלץ שהביקור הראשון של ילדכם אצל רופא השיניים יהיה עד גיל 12 חודשים כיוון שזהו השלב שבו השיניים הטרומיות מתחילות לבקוע. חשוב שרופא השיניים יפקח על התקדמות גדילתן ויבטיח שההתפתחות שלהן תהיה תקינה. בריאות השיניים הקבועות של ילדכם מתחילה כבר עם שיני החלב שלו. תוכלו לקרוא על כך עוד בעמוד המדריך לטיפול שיניים ראשון לילדים באתר שלנו.

החשיבות שבטיפולי שיננית לילדים כבר מגיל צעיר

ככלל, עדיף שתסגלו לילדכם הרגלים נאותים של שמירה על היגיינת הפה והשיניים כבר מגיל צעיר. מחלת העששת, זיהומים וריקבון בשיניים אלו מצבים שכיחים מאוד בקרב ילדים שביקור אצל השיננית יכול למנוע אותם. כהורים, אנו בטוחים שרווחת ילדכם היא הדאגה הגדולה ביותר שלכם ובטוחים שאתם מודעים לעובדה שהיגיינת הפה שלהם היא חלק חשוב מבריאותם הכללית. הטיפול בשיניים ובחניכיים של ילדכם מתחיל בכם – – רק אתם יכולים לסגל להם את ההרגלים להיגיינת פה מצוינת.

איך לשמור על היגיינת פה לתינוקות

תינוקות נולדים עם כל השיניים אבל לא ניתן לראות אותן כי הן מוסתרות בחניכיים. שיני החלב מתחילות לבקוע פחות או יותר כשהילד מגיע לגיל 6 חודשים. כבר מאז, כהורים חשוב במיוחד שתדעו כיצד לטפל בשיניו של ילדכם, משום שעל ידי כך תוכלו לסגל אותו לתחושה של טיפוח השיניים, אזור הפה והחניכיים עוד לפני שהשיניים הטרומיות נובטות.

ישנן כמה פעולות אותן תוכלו לעשות לטיפוח השיניים והחניכיים של ילדכם כבר ינקות שיסייעו לכם לשמור על ניקיון השיניים שלו ובכך להימנע מהיווצרות חיידקים העלולים לגרום לזיהומים ולעששת. תוכלו למשל לנגב לו את החניכיים עם גזה או מטלית לאחר האכלה ואפילו להבריש את שיניו באמצעות מברשת שיניים עם זיפים רכים במיוחד המיועדת לשיניים של תינוקות. כדי למנוע עששת בשיניים, לאחר שילדכם סיים לשתות פשוט קחו ממנו את הבקבוק. עששת יכולה להיווצר בשיניו של התינוק כאשר הוא שותה חלב, פורמולה, או מיץ מבקבוק ונרדם אתו. זכרו לקבוע את פגישת השיניים הראשונה לילדכם לפני יום הולדתו הראשון או אחרי שמבצבצת השן הראשונה, המוקדם מבניהם.

איך לשמור על היגיינת הפה לילדים

ככל שהילד גדל, עליו ללמוד יותר על החשיבות שבשמירה על היגיינת השיניים, הפה והחניכיים שלו. עד גיל 3 לערך יצמחו אצל הילד כל השיניים הטרומיות ועליכם להבין כי החשיבות שבשמירה על שיניים טרומיות היא עצומה. אי שמירה על היגיינת הפה אצל ילדים יכול להוביל לביקורים תכופים אצל רופא השיניים כתוצאה מזיהומים בחלל הפה, מהתפתחות של עששת חריפה ומחורים בשיניים. ישנם ילדים שהשיניים שלהם הוזנחו עד כדי כך שבגיל צעיר במיוחד הם כבר נזקקים לעבור טיפולי שורש לילדים או כאלה שכתוצאה מהיגיינת פה נמוכה במיוחד, מתפתח ריקבון עמוק בשיניים שלהם והם פשוט נושרות מוקדם מהרגיל. במקרה כזה הילד יצטרך טיפול להשלמת שיניים חסרות. תוכלו לקרוא וללמוד עוד על טיפול בשיניים של תינוקות וילדים בעמוד טיפול שיניים לילדים שאלות ותשובות באתר שלנו.

טיפים לשמירה על היגיינת פה אצל ילדים

הכנו עבורכם רשימה קצרה של טיפים שיעזרו לכם לשמור על השיניים של ילדכם בריאות וחזקות כבר מגיל צעיר.

  • כבר מגיל צעיר הרגילו את ילדכם בתחושה של צחצוח שיניים.
  • השתמשו בכמות קטנה (כגודל אפונה) של משחת שיניים פלואורידית על מברשת בעלת זיפים רכים במיוחד.
  • וודאו שהילד שלכם יורק את המשחה מיד לאחר הצחצוח ולא בולע אותה.
  • וודאו שילדכם מבצע את פעולת הצחצוח לפחות 2 דקות, פעמיים ביום.
  • למדו את ילדכם להשתמש בחוט דנטלי מהרגע שהוא יכול לגעת בשיניו ולהיות מודע אליהן ואפילו קודם לכן כדי לעזור לבנות הרגלי היגיינה טובים.
  • עזרו לילדכם לצחצח את שיניו ולהשתמש בחוט דנטלי, תזכירו לו לצחצח גם את השיניים האחוריות.
  • השתדלו לבקר אצל השיננית ורופא השיניים אחת לכל 6 חודשים.

זכרו – ככל שתלמדו את ילדכם מגיל מוקדם יותר על החשיבות שבשמירה על בריאות הפה והשיניים וככל שתקפידו אתם על התנהלות נכונה והיגיינת הפה, כך יגדל הסיכוי שלכל אורך חייהם הם ייהנו משיניים טובות ומטופחות ומהתערבות כירורגית מינימלית מצד רופא השיניים. שגרה יומיומית קפדנית נכונה של היגיינת הפה, שומרת על בריאות השיניים והחניכיים של ילדכם מגיל ינקות ולכל אורך חייו. 

טיפולי שיננית לילדים מומלץ תמיד לבצע במרפאה המתמחה במתן טיפולי שיניים לילדים. ד"ר נעם בירמן הוא מומחה לרפואת שיניים לילדים בעל ניסיון עשיר במיוחד בטיפולי שיניים לילדים מכל הסוגים. נעם הוא מזכיר האיגוד הישראלי לרפואת שיניים לילדים, חבר ב IAPD – האיגוד הבינלאומי לרפואת שיניים לילדים, רופא בכיר ומדריך מתמחים במחלקה לרפואת שיניים לילדים בהדסה עין כרם.

למידע נוסף ולזמינות תורים אצל ד"ר נעם בירמן, צרו קשר עם המרפאה בטלפון 077-602-0200

מרפאת השיניים לילדים במודיעין

ממוקמת במרכז מודיעין –  רחוב יששכר 44, במקום נוח ונגיש גם לתחבורה ציבורית ולבעלי רכב פרטי

צריכים תור?

שלחו הודעה ונחזור אליכם בהקדם

קצת פרטים פורמליים

נועם בוגר בית הספר לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה בירושלים. הוא גם בוגר תוכנית ההתמחות ברפואת שיניים לילדים באוניברסיטה העברית והדסה בירושלים.

נועם משמש כעת כרופא בכיר ומלמד את דור העתיד של המתמחים ברפואת שיניים לילדים. והוא מוסמך לביצוע טיפולי שיניים לילדים בהרדמה מלאה.